EN
EN

Zviedrijā sāk būvēt ZAZA TIMBER Engineering projektētu septiņu stāvu ēku

23.02.2022.

Linšēpingas (Linköping) pilsētā Zviedrijā no koka būvkonstrukcijām sāk būvēt ZAZA TIMBER Engineering projektēto ēku kompleksu septiņu stāvu augstumā. Ēkā atradīsies studentu dienesta viesnīca.

Būvi veido trīs brīvi stāvošas ēkas, tās projektētas kā viens apjoms ar garumu: 55.1 m, platumu: 20.7 m, augstumu: 24.2 m un kopējo platību: 4640 m2. Konstrukcijas veidotas no līmētās koksnes sijām (glulam) un paneļiem (CLT).

ZAZA TIMBER Engineering šajā projektā veica koka būvkonstrukciju projektēšanu, detalizāciju, ugunsdrošības aprēķinus un izstrādāja rūpnīcas un montāžas rasējumus.

ZAZA TIMBER Engineering design project: 7 storey mass timber building in Linköping, Sweden

 

Pēteris Supe, ZAZA TIMBER Engineering projektēšanas departamenta vadītājs saka: “Šajā projektā īpaši pievērsām uzmanību trīs uzdevumiem. Kā sakoordinēt arhitektūru, inženierkomunikācijas un būvkonstrukcijas tādā veidā, lai telpās saglabātu maksimāli lielu dzīvojamo platību. Otrs interesants uzdevums bija apvienot ugunsdrošības, akustikas un robustuma prasības. Trešais aspekts bija saistīts ar balkoniem, kas arī ir izgatavojami no koksnes. Koksne balkonu konstrukcijās ir pastiprināti pakļauta nokrišņu iedarbībai, tāpēc meklējām un izstrādājām risinājumu šo balkonu ilgtspējai.”

 

Arhitekts: SPRIDD
Ģenerālbūvnieks: Lindstams Bygg
Ģenerālais projektētājs: Structor
Koka konstrukciju montāža: Northcon
Koka konstrukciju projektēšana: ZAZA TIMBER Engineering