EN
EN

ZAZA TIMBER ražo un būvē auto elektrouzlādes stacijas Norvēģijā

28.10.2021.

Turpinot izgatavot un būvēt auto elektrouzlādes stacijas Ziemeļvalstu tirgum, esam uzstādījuši auto elektrouzlādes stacijas Norvēģijā divās vietās – Hallingby un Evje.

Stacijas izgatavotas no līmētā koka konstrukcijām (glulam). Būves arhitektūru izstrādāja Dānijas arhitektu birojs “Cobe”, un tās būvētas pēc elektroauto uzlādes staciju un mobilitātes risinājumu kompānijas “Clever” pasūtījuma.

Katra uzlādes stacija ir piecus metrus augsta, 14 metrus gara un septiņus metrus plata. To vienlaikus var izmantot četras automašīnas.

Būves tika ražotas Latvijā no FSC sertificētas egles koksnes un izgatavota pēc lego konstruktora principa, sadarbojoties trīs ZAZA TIMBER grupas uzņēmumiem projektētājam, ražotājam un būvniekam. ZAZA TIMBER projektētāji izstrādāja būvkonstrukciju detalizāciju, veica paneļu un to stiprinājumu projektēšanu.

Latvijā tika ražotas līmētā koka detaļas, izgatavoti jumta moduļi, bet gala montāžu būvnieks veica Norvēgijā. Šāda pieeja ļāva veikt būvniecību ātri un tikpat kā bez ražošanas atlikumiem. Būvējot Halllingby, celtnes montāža prasīja 56 stundas, Evje – 33 stundas.

“Cobe” izstrādātais arhitektūras koncepts, dizains un materiālu izvēle atspoguļo “zaļo” domāšanu”, paredzot izmantot atjaunojamos resursus un orientējoties uz materiālu ilgtspējīgu izmantošanu. Arhitektūras koncepcijas centrā ir no koka izgatavots jumta modulis, kurš līdzinās kokam ar stumbru un lapotni un pasargā apmeklētājus no saules un nokrišņiem. Moduli savienojot ar citiem moduļiem, stacijas iespējams būvēt dažādā lielumā un konfigurācijās, tā padarot arhitektu konceptu īstenojamu dažādās vietās. Koncepts paredz, ka jumtu iespējams viegli demontēt un materiālus izmantot atkārtoti (recycling) vai pārizmantot (upcycling). Par šo projektu “Cobe” un “Clever” saņēma vairākus apbalvojumus – “Building Awards 2018” infrastruktūras kategorijā un “ArchDaily Building of the Year Awards 2020”. Projekts ir nominēts uz Eiropas Savienības laikmetīgās arhitektūras “Mies van der Rohe” balvu 2022”.