EN
EN

Sākta ZAZA TIMBER Production rūpnīcas jaunā korpusa būvniecība

30.06.2023.

Ar laika kapsulas iemūrēšanu 30. jūnijā atzīmēja pamatu pabeigšanu “ZAZA TIMBER Production SIA” rūpnīcas jaunā korpusa būvniecībai. Rūpnīcas trešā korpusa būvniecība sākās šī gada maijā. Jaunais rūpnīcas korpuss būs 65 metrus garš un 34 metrus plats, jumta kore sliesies 12,76 metru augstumā. Pašreizējos divos korpusos uzņēmuma ir kļuvis šauri, jo pēdējos gados ir palielinājies ražošanas apjoms.

Priekšplānā “ZAZA TIMBER Production “valdes priekšsēdētājs Māris Peilāns un projekta vadītājs Jānis Kuļikovskis. Otrajā plānā no kreisās Andrejs Domkins, “MeKA” direktors un Edijs Ramiņš, būvuzņēmuma “Bukoteks” atbildīgais būvdarbu vadītājs.

 

Jaunajā rūpnīcas korpusā paredzēts attīstīt izgatavoto līmētā koka konstrukciju pēcapstrādi – virsmas apstrādi, krāsošanu un citus darbus.  Palielinoties koka izmantošanai būvniecībā, koks arvien biežāk pilna divas funkcijas – tas ir gan nesošais būvelements, gan kalpo kā neaizsegts interjera elements.  Attiecīgi, uz to tiek attiecinātas augstākas vizuālās kvalitātes prasības.

Lielākā daļa ZAZA TIMBER saražotās produkcijas tiek eksportēta – no tām būvē transporta un gājēju tiltus, ražošanas, biroja un dzīvojamās ēkas, skolas, baznīcas, sporta būves, viesnīcām, koncertzāles, degvielas un elektrouzlādes stacijas Dānijā, Norvēģijā, Zviedrijā, Īslandē, Lietuvā, Latvijā, ASV, Dienvidkorejā, Vācijā, Nīderlandē, Spānijā. Šogad pie eksporta tirgiem ar lieliem pasūtījumiem klāt nākusi Austrālija un Maroka.

“ZAZA TIMBER” zīmols pārstāv koka konstrukciju ražošanas, būvniecības un projektēšanas uzņēmumu grupa, kuras rūpnīca atrodas Rubeņu ceļā Raubēnos tieši pie Jelgavas pilsētas robežas. Grupas uzņēmumos strādā vairāk nekā 60 cilvēku.

Uzņēmums (sākotnēji ar nosaukumu “IKTK”) sāka darboties 2015. gadā, kad izveidoja koka konstrukciju līmēšanas cehu. Nākamā paplašināšanās notika 2019. gadā, kad uzbūvēja otro korpusu, konstrukciju apstrādei ar liela formāta CNC iekārtu un metāla savienojumu iestiprināšanai. Tas ļāva “ZAZA TIMBER” ražot līdz 32 metrus garas liektas un taisnas līmētā koka konstrukcijas, kā arī veikt augstas precizitātes un sarežģītības pēcapstrādi.

“ZAZA TIMBER Production” valdes priekšsēdētājs Māris Peilāns minēja, ka uzņēmuma izaugsme bijusi pakāpeniska un ne bez klupšanas, taču to kompensēja apņēmība un ticība savai lietai. Daudzie eksporta projekti, arī šogad notikušie pasūtījumi uzreiz no diviem uzņēmumam jauniem kontinentiem – Austrālijas un Āfrikas, rāda, ka Latvijas uzņēmumi spēj veikt lielas lietas. M. Peilāns arī informēja, ka jaunā korpusa būvniecību plānots pabeigt līdz šī gada beigām.

Jaunā rūpnīcas korpusa izmaksas ir plānotas pie 2,5 miljoni eiro, no kā 45% ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums.

 

 

Projekts “Ražošanas telpu paplašināšana uzņēmumā SIA “IKTK”” (projekta Nr. Nr. 3.1.1.5/19/A/033) tiek realizēts ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda atbalstu. Projekta mērķis ir paplašināt kokapstrādes uzņēmuma ZAZA TIMBER Production SIA  (iepriekšējais nosaukums – SIA IKTK) darbību un attīstīt jaunu produktu ražošanu, izveidojot jaunas ražošanas telpas blakus esošajai ražotnei Jelgavas novadā. Projekta īstenošana saistīta ar esošas uzņēmējdarbības vietas jaudas palielināšanu, piedāvājot inovatīvu produktus.