EN
EN

Akustiskie paneļi Mežaparka Lielajā estrādē

Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijas projekts paredzēja uzlabot akustiku, izmantojot sfēriskus akustiskos paneļus. Tika meklēts risinājums – kā no bieza koka izgatavot 510 vairogus ar sfērisku liekumu 16 dažādos izmēros – lielākos ar 4 metru diagonāli. Šādas pieredzes nebija nevienam ražotājam.

Mūsu pakalpojumi:
 • Vieta
  Rīga (Latvija)
 • Būvniecības gads
  2019/2020
 • Dimensijas
  510 sfēriski liekti paneļi. 16 dažādi izmēri (diagonāle no 34 cm līdz 4 m)
 • Pasūtītājs
  LNK Industries (Latvija)
 • Arhitekts
  Juris Poga un Austris Mailītis (Latvija)
 • Būvnieks
  LNK Industries (Latvija)

ZAZA TIMBER Poduction (iepriekš: IKTK) atrada risinājumu akustisko paneļu izgatavošanai un veica to ražošanu.

Akustiskajiem paneļiem bija jābūt pietiekami smagiem - tos bija paredzēts izgatavot no vairākus centimetrus bieza koka, turklāt dažādos izmēros un ar dažādiem sfēriska liekuma rādiusiem. Nevienam ražotājam Latvijā nebija pieredzes šādu konstrukciju izgatavošanā.

Konsultējoties ar sadarbības partneriem no Latvijas Lauksaimniecības universitātes, apsvērām dažādus ražošanas risinājumus. Izvēlējāmies paneļus izgatavot no 36 mm bieza bērza saplākšņa. Tas tika īstenots līmējot kopā vairākas 9 mm saplākšņa kārtas, ko ražojis Latvijas finieris. Katram paneļa izmēram izgatavojām indviduālas presformas. Šī uzdevuma veikšanai iegādājāmies liela izmēra vakumpresi.

Eksperimentējot ar liekšanas ātrumu, līmes veidiem un daudzumu, atradām katra izmēra paneļa izgatavošanai piemērotāko ražošanas tehnoloģiju un izgatavojām prototipus; pēc tam uzsākām ražošanu. Lielākos izaicinājumus radīja tieši mazāka izmēra paneļu izliekšana ar mazāku rādiusu - tajos bija vislielākais spriegums.

Pavisam izgatavojām 510 vairogus ar sfērisku liekumu 16 dažādos izmēros – lielāko ar 4 metru diagonāli.

Pēc izgatavošanas paneļus pārbaudījām ar bīdes, delaminācijas un stiprības testiem.

Izgatavotos paneļus turpat rūpnīcā apstrādājām pret mitrumu ar Sakret krāsu.

Akustiskajā projektā katram panelim bija paredzēts atšķirīgs novietojuma leņķis. Rūpnīcā, atbilstoši, veicām paneļu priekšmontāžu, katru paneli stiprinot pie tam paredzētā individuālā stiprinājuma.

Nodrošinājām gatavo paneļu un montāžas stiprinājumu transportēšanu uz būvlaukumu.

Projekta ilgums - 6 mēneši.