EN
EN

ZAZA TIMBER trīskāršo apgrozījumu un uzlabo peļņas rādītājus, attīstoties būvniecības segmentā eksporta tirgos

25.08.2022.

Ar ZAZA TIMBER zīmolu strādājošie trīs Jelgavas novada uzņēmumi, kas specializējas koka būvkonstrukciju ražošanā, projektēšanā un būvniecībā, 2021. gadā attīstījās būvniecības segmentā eksporta tirgos, trīskāršojot apgrozījumu un uzlabojot peļņas rādītājus. Uzņēmumu kopējais apgrozījums 2021. gadā sasniedza 5,54 miljonus eiro (2020. gadā – 1,82 miljoni eiro).

Līmētā koka būvkonstrukciju ražotājs ZAZA TIMBER Production SIA 2021. gadā dubultoja apgrozījumu no 1,3 miljoniem eiro 2020. gadā uz 2,63 miljoniem eiro 2021. gadā. Uzņēmums gadu noslēdza ar 290 tūkstošu eiro lielu peļņu, pretstatā 428 tūkstošu eiro lielajiem zaudējumiem gadu iepriekš. 2021. gadā uzņēmums izgatavoja un piegādāja līmētā koka konstrukcijas tiltu, biroju un industriālo ēku, skolu, atpūtas kompleksu, sporta zāļu un elektroauto uzlādes staciju būvniecībai – Norvēģijā, Dānijā, Baltijas valstīs, Itālijā, Spānijā, Dievvidkorejā, Katarā, Vācijā.

Uzņēmuma ražotnē Jelgavas novadā iespējams izgatavot liela izmēra un liektas konstrukcijas ar garumu līdz pat 32 metriem un veikt augstas precizitātes un sarežģītības pēcapstrādi.

2021. gadā uzņēmums saņēma FSC sertifikātu un ISO 9001:2015 kvalitātes vadības sertifikātu. Uzņēmuma ražotās līmētā koka būvkonstrukcijas izceļas ar augstu slodzes stiprību un iespēju tās izgatavot ļoti dažādās formās un lielos izmēros, tāpēc tās arvien vairāk izmanto modernajā koka būvniecībā.

Projektēšanas uzņēmuma ZAZA TIMBER Engineering SIA apgrozījums 2021. gadā pieauga par 33% un bija 148 tūkstoši eiro. Uzņēmums gadu noslēdza ar 383 eiro lielu peļņu, pretstatā 79 tūkstošu eiro lielajiem zaudējumiem gadu iepriekš. 2021. gadā uzņēmuma projektētāju komanda strādāja pie vairākiem koka tiltu, industriālo būvju un biroju ēku projektiem Latvija, kā arī pie biroju un dzīvojamo ēku projektiem Zviedrijā un Norvēģijā.

Vislielākais apgrozījuma pieaugums 2021. gadā bija ZAZA TIMBER Construction SIA, kas specializējas koka konstrukciju montāžā. 2021. gadā tā apgrozījums bija 2,76 miljoni eiro, kas ir gandrīz sešas reizes vairāk nekā 2020. gadā. Uzņēmums gadu noslēdza ar 142 tūkstoši eiro zaudējumiem, kas skaidrojami ar agrāk iegādātā pamatlīdzekļa pārdošanu. Uzņēmuma lielākie būvprojekti Latvijā bija Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātes starpnozaru zinātniskās laboratorijas ēkas būvniecība Jelgavā, bet ārpus Latvija – elektroauto uzlādes tīkla būvju celtniecība Dānijā un Norvēģijā. Par 2021. gadā uzņēmuma būvēto elektroauto ātrās uzlādes staciju Kopenhāgenas iekšpilsētā Frederiksbergā piešķirta Dānijas auto nozares lielā balva kategorijā “Gada notikums 2021”, kā arī Latvijas Būvnieku asociācijas un Latvijas Būvinženieru savienības gada balva kategorijā koka būve (2. vieta). Arhitektūras koncepts un atjaunojamo resursu izmantošana šajā būvē atspoguļo zaļo domāšanu.

2021. gadā uzņēmums reģistrēja filiāles Zviedrijā un Norvēģijā un uzsāka darbu pie ISO 9001:2015 kvalitātes vadības procesu ieviešanas, kas noslēdzās šogad.

ZAZA TIMBER ražošanas un būvniecības uzņēmumu valdes priekšsēdētājs Māris Peilāns saka:

“Attīstītājiem un būvniekiem pasaulē esam pievilcīgi ar specializāciju, kompetenci un kompleksiem pakalpojumiem. Mūsu rūpnīcā īstenojam klienta ieceri visā tās sarežģītībā un daudzveidībā, izgatavojot montāžai jau gatavas būvkonstrukcijas, lai būvniecība būtu vēl vienkāršāka nekā lego komplekta salikšana. Klientiem ar projektu arhitekta vīzijas stadijā esam izdevīgi kā vienas pieturas aģentūra vairākos svarīgos būvniecības posmos, jo mūsu projektēšanas, ražošanas un būvniecības uzņēmumi labi sadarbojas un cits citu papildina. Klientam ir vienkāršāk, projekts virzās ātrāk, ietaupās līdzekļi.”

Māris Peilāns, ZAZA TIMBER Production valdes priekšsēdētājs.

Māris Peilāns, ZAZA TIMBER Production valdes priekšsēdētājs.

 

ZAZA TIMBER (www.zazatimber.lv) zīmols tika izveidots 2021. gadā, lai sekmētu tā pārstāvēto uzņēmumu izaugsmi eksporta tirgos. Līdz tam zīmola pārstāvētie uzņēmumi strādāja ar atšķirīgiem nosaukumiem – IKTK, Rodentia, Igate Būve. Vārdā ZAZA TIMBER ietvertie burti A un Z norāda uz pilnu pakalpojumu spektru – no koka konstrukciju projektēšanas līdz gatavai būvei. ZAZA TIMBER zīmola uzņēmumu patiesā labuma guvējas ir Baiba Radžele un Eva Peilāne, tajos strādā 60 cilvēki.