EN
EN

Gājēju tilts pār Piķurgas upi Ulbrokā

Šī gājēju tilta projektēšanā īpaši domāts par tā ainaviskumu un ilgmūžību. Būvniecība bija ātra ar minimālu ietekmi uz vidi. Tiltu izgatavojām no 633 koka detaļām, pilnībā salikām rūpnīcas teritorijā un aizvedām uz tā uzstādīšanas vietu jau gatavu.

 • Vieta
  Ulbroka, Stopiņu novads (Latvija)
 • Būvniecības gads
  2018
 • Dimensijas
  Garums 14 m, platums 2.5 m
 • Pasūtītājs
  Stopiņu novada Dome (Latvija)

ZAZA TIMBER Engineering (iepriekš: Rodentia) lomas šajā projektā:

- Visa būvprojekta izstrāde;
- Detalizācijas izstrāde;
- Rūpnīcas un montāžas rasējumu izstrāde.

Gājēju tiltiņa laidums ir 14 m. Tiltam ir izmantots risinājums ar liektām galvenajām sijām un taisnu tilta klāju, kas veidots mainot šķērssiju novietojumu attiecībā pret galvenajām sijām.

Lai uzlabotu tilta kalpošanas ilgumu, galvenajām sijām ir skārda horziontālais apšuvums un ventilējams vertikālais apšuvums, ko veido vertikāli dēlīši, kas seko sijas izliekumam.

Klājsijām un klājam ir izmantoti plastikāta distanceri, lai samazinātu kontaktvirsmu, kur var krāties mitrums, un nodrošinātu labāku ventilāciju starp elementiem.

Projektēšana ilgums - 1 mēnesis.

ZAZA TIMBER Production (iepriekš: IKTK) izgatavoja gan līmētā koka konstrukcijas, gan detaļas no citas koksnes tilta klājam, apšuvumumam un margām.

Koka apjoms šajā projektā nebija liels (12 m3), taču bija liela detaļu dažādība, kopējais detaļu skaits - 633. Priedes koksne, stiprības klase GL24h.

No līmētās koksnes izgatvojām galvenās sijas, škērssijas, diagonālās sijas, klāja un margu sijas. Garākās sijas bija 14 m garas, 1 m augstas. Ražojām arī pārējās detaļas - tilta klājam, apšuvumumam un margām.

Veicām dažādus pēcapstrādes darbus: urbumus, zāģējumus.

Ražošanas un montāžas ilgums - 2 mēneši.

ZAZA TIMBER Construction (iepriekš: Igate Būve) atbildēja par visu tilta būvniecības ciklu.

Tilta būvniecībai veicām krasta nostiprinājumus un izveidojām balstus. Balstu izbūvēšanai urbām skrūvpāļus un veicām režģoga betonējumu.

Lai nodrošinātu tilta konstrukciju aizsardzību pret mitrumu un citu vides ietekmi, nesošās tilta konstrukcijas apstrādājām vairākas reizes: impregnējām ar augstspiediena tehnoloģiju, pēc tam eļļojām ar Koppers eļļu. Apstrādājām arī pārējās koka konstrukcijas.

Visu tilta konstrukciju samontējām rūpnīcas teritorijā, to skaitā konstruktīvās aizsardzības risinājumus - dēlīšu un skārda apšuvumu. Tiltu nogādājām uz objektu jau saliktā veidā, kur veicām pēdējos montāžas un uzstādīšanas darbus.

Būvniecības ilgums - 3 mēneši.